האם כדאי לשלב נסיעת עסקים עם חופשה משפחתית?

 

נסיעות עבודה לחו"ל הן בדרך כלל לחוצות ולא מהנות כמו שהן נשמעות. אם חשבת לשלב נסיעת עסקים עם חופשה משפחתית, ותהית אם זה משתלם כלכלית אז אתה במקום הנכון. בדקתי, חישבתי וחזרתי לכאן כדאי לשתף.

 

אם אתה או בן הזוג שלך עובדים בעבודה שכוללת נסיעות תכופות לחו"ל אתה יודע מה זה אומר.

אם אתה זה שטס, אתה צריך לקבל לקבל "אישור" מבן הזוג ולהבטיח לפצות אותו על הזמן שלא תהיה בבית. אתה לא באמת נהנה מהנסיעה לחו"ל כי זה בדיוק כמו להיות בעבודה בתוספת טיסות, ימים מלאים, בדרך כלל ג'ט לג ולילות לבנים. הכל מאורגן בצורה די עמוסה, ככה שכשאתה חוזר הבייתה, אתה גמור מעייפות וצריך להשלים שעות שינה ומצד שני להשלים זמן איכות עם המשפחה.

אם בן הזוג שלך הוא זה שטס, אתה מרגיש שהוא נהנה ולא באמת עובד, ושהרבה יותר קשה לתפעל את הבית והילדים לבד מאשר לטוס ולעבוד בחו"ל.

 

כשאחד מבני הזוג נוסע לעיתים תכופות לחו"ל זה יכול להיות מתסכל לשני הצדדים. אז חשבתי שלפעמים כדאי לעשות מהלימון לימונדה ולשלב ביזנס ופלז'ר. בקיץ האחרון זה בדיוק מה שעשינו.

 

טסנו זוג + תינוק ללונדון ל-8 ימים מלאים, לא כולל טיסות. 3 מתוכם היו ימי עבודה של בן הזוג שלי ו-5 הימים הנותרים היו ימים של חופשה משפחתית. בימים בהם בן הזוג שלי עבד, אני טיילתי לבד עם הבייבי (רק על זה מגיעה לי מדליה, נכון?) ובשאר הימים טיילנו כולנו ביחד.

 

מה חשוב לקחת בחשבון כשאתם מתכננים טיול שמשלב נסיעה עסקית וחופשה משפחתית?

לפני שאתם הולכים על זה, חשוב לבדוק מה האפשרויות שלכם מבחינת יעדים, האם הלינה שהחברה מספקת מתאימה גם לזוג / זוג פלוס ילדים? האם ניתן לגור בדירה, למשל דרך AIRBNB ולחסוך כסף?

 

קחו בחשבון את ההוצאות של הטיול בחו"ל ותבדקו מה מתוך זה החברה תחזיר לבן הזוג שעובד. את ההוצאות העיקריות של הטיסות והלינה תוכלו לבדוק מראש.

 

הוצאות בחו"ל:

טיסה – בן הזוג שעובד על חשבון החברה

מונית משדה התעופה למלון/לדירה וחזרה – על חשבון החברה

מונית מהבית לשדה התעופה וחזרה – על חשבון החברה

תחבורה ציבורית – בן הזוג שעובד על חשבון החברה (בימי העבודה בלבד)

ארוחות (אש"ל) – בן הזוג שעובד על חשבון החברה (בימי העבודה בלבד)

שופינג – על חשבונכם

אטרקציות – על חשבונכם

 

אם אתם מארגנים את הטיול בעצמכם ואין לכם אשראי של החברה, חשוב לשמור את הקבלות של ההוצאות על מנת שתוכלו לקבל עליהן החזר כשתחזרו.

אם אתם רוצים לחסוך עוד כסף בזמן שאתם בחופשה, תוכלו להשכיר את הדירה שלכם, למשל דרך AIRBNB.

 

אז מאוד נהננו בחו"ל וכמו שהבטחתי, חישבתי את כל ההוצאות וההחזרים וחזרתי לספר. האם הנסיעה שלנו (ביזנס ופלז'ר) יצאה משתלמת כלכלית?

 

השורה התחתונה:

טיסה וטיול בלונדון

זוג + תינוק

8 ימי טיול מלאים = 3 ימי עבודה של בן הזוג העובד + 5 ימי טיול ביחד

עלות הטיול : 10 אלף עלות הטיול ברוטו – 5 אלף שולם ע"י החברה = 5 אלף חיסכון

 

לדעתי יצא שווה. כמובן שלטיול מהסוג הזה יש יתרונות וחסרונות.

 

יתרונות

שווה כלכלית- מוזיל משמעותית את עלות הטיול

זמן איכות משותף

שינוי אוירה לשני בני הזוג

בן הזוג הלא עובד יכול לטייל ולעשות מה שהוא אוהב בימים שלו לבד

בן הזוג העובד לוקח פחות ימי חופש מהעבודה

 

חסרונות

בן הזוג העובד צריך לוותר על חלק מהכיף

קצת בירוקרטיה – חשוב לשמור קבלות של הכל, רצוי כמה שיותר מפורטות בשביל שהנהלת החשבונות בעבודה יוכלו לחשב בקלות את ההחזר הכספי של בן הזוג העובד.

דרוש תכנון מראש של הטיול- החלטות כמו מה עושים ביחד ועל מה בן הזוג העובד מוותר בימים בהם הוא עובד. אני ממליצה לקרוא על איך תכננתי את הטיול בקלות בפוסט כאן.

 

פעם בשבועיים אני משתדלת לכתוב פוסט עם מידע וטיפים על התנהלות כלכלית. אני מזמינה אותך להצטרף לרשימת התפוצה של האנליסטית.  מבטיחה 100% איכות ובלי ספאם. להרשמה תרשום שם ומייל ולחץ על הרשמה.

 

אם זאת הפעם הראשונה שלך בבלוג, אני ממליצה לך להתחיל לקרוא כאן.

 

תראה בפוסט הבא,

האנליסטית

 

נובמבר 12, 2017

תגיות: , ,
  • כתיבת תגובה

    האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *